A Kiskun Kupa, idős Besze László Birkózó Emlékverseny eredményei

2024. május 15. 13:00

Mint arról beszámoltunk, nagyszabású nemzetközi korosztályos birkózógálát rendeztek a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban, május 11-én. Az eseményen harminc egyesület mintegy háromszázötven sportolója képviseltette magát. A hazaiak mellett érkeztek fiatalok Korondról, Segesvárról, Szászrégenről, Farkaslakáról, Székelyudvarhelyről, Magyarkanizsáról, Zentáról, valamint Lengyelországból is.

Jobb játékkal döntetlen Kiskőrösön

2024. május 13. 16:00

A vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokság a 27. fordulóval folytatódott, amelyben a Kiskunfélegyháza gárdája a Kiskőrösi LC otthonába utazott, hogy gyarapítsa a pontjainak a számát.

Szentesi sikerek

2024. május 13. 14:30

Május 11-én, szombaton immáron 29. alkalommal rendezték meg a Szentesi Nemzetközi Szenior Úszóversenyt. A nagyszámú magyar résztvevő mellett Romániából, Szerbiából és Szlovákiából is érkeztek a megmérettetésre. Városunkat a Kiskun Vízi és Szabadidő Sportegyesület 13 versenyzője képviselte, akik derekasan helyt álltak a népes mezőnyben – mondta el lapunknak Urbán Tamás csapattag.

Pünkösd havát is versenyzéssel kezdték a Koppányok

2024. május 8. 15:35

A Műkertvárosi Sportcentrumban rendezte meg az történelmi örömíjász versenyét, gyönyörű erdős, tavas, madárcsicsergős környezetben a Kecskeméti Íjászegyesület, május 4-én. A verseny a kategóriájához hűen valóban örömíjászat volt, sok közeli, jól lőhető célokkal. Az idő is kegyes volt a Koppányok népes csapatához, mert végig ragyogó napsütésben versenyeztek.

Koppányok áprilisa a hagyomány, a kultúra és a sport körül

2024. május 4. 08:30

Április 21-én rendezte soron következő versenyét Horgoson, a Magyarkanizsai Íjász Kör. 12 célt kellett két körben leküzdeni az íjászoknak. Az időjárás nem volt kegyes, de mindenkire egyformán  adta hideg áldását, aki jelen volt. A pálya nehezen leküzdhető izgő-mozgó célokból állt, sokszor még közelinek sem volt mondható. A pontszámok így nem lettek kimagaslóak, de a versenysorrend így is tükrözte a tudást.

Több mint száz lovas versenyzett

2024. április 29. 17:30

Ötödik szabadidős lovasversenyét szervezte április 28-án, vasárnap a Zöldmező Lovassport Egyesület. A Magyar Lovas Szabadidősport Szövetség közreműködésével létrejött eseményre a Tapodi-tanyán került sor. A megmérettetésen összesen 15 egyesület képviselte magát, a nap folyamán 160 rajt valósult meg, 20 különböző versenyszámban, ügyességi, díjugrató és díjlovaglás kategóriákban. Az eseményen Hobby Horse és haflingi felvezető verseny részvevőinek is szurkolhattak az érdeklődők.